Trajnim 1 vjeçar: "Largoni Plagët Emocionale-Vlerësoni veten"

 

✅ Si të përmirësoni -vetë imazhin
✅ Si të zbuloni mekanizmat e suksesit në vete
✅ Si të përdorni imagjinatën-për mekanizmin e suksesit
✅ Si të hiqni hipnozën nga besimet e gabuara për veten.
✅ Si të relaksoheni dhe të lini mekanizmi i suksesit të punojë për ju
✅ Si të shndroni krizat në mundësi reale
✅ Me këtë Nivel ju do të kuptoni misionin e vërtetë të Iam Power, dhe do të ndiheni të lirë, të fuqizuar, të bindur në forcën dhe fuqinë e mendjes dhe zemrës suaj!
✅ Ju mund të ndaloni marrjen e manipulimeve nga kultet, njerëzit që duken sikur janë “qëllim-mirë”. Ju mund të keni një mendje të pavarur. Mund të filloni duke marrë KONTROLLIN!
✅ Ankthi, depresioni, frika do të jetë diçka e kaluar për ju sepse ju do të kuptoni thellësisht se çfarë e ka shkaktuar gjendjen tuaj.
✅ Energjitë negative të lëshuara drejt jush do të shpërbëhen dhe do të keni qartësi mendore, shkëlqim, bukuri e cila nuk ka nevojë për botox.
✅ Ju do të pranoni veten ashtu siç jeni dhe do të doni veten në mënyrën e duhur.

Kush është trajnerja Motivuese Mimoza Thaqi: Siç paraqitet në:

Trajnimi është 1 herë në muaj, dhe çdo muaj ju do të pajiseni me energjinë, diturinë dhe mjetet e nevojshme për një jetë të mbushur me mençuri, syçelësi dhe vetë besim.

Trajnimi do të ju ndihmojë për:

Tejkalimin e Sfidave me veten- si e shohim veten ashtu e kemi jetën!

Zbulimi më i rëndësishëm psikologjik i këtij shekulli është zbulimi i “imazhit të vetvetes”.

Ajo është ndërtuar nga besimet tona për veten tonë. Por shumica e këtyre besimeve për veten tonë kanë qenë në mënyrë të pandërgjegjshme formuar nga përvojat tona të kaluara, sukseset dhe dështimet tona, poshtërimet tona, triumfet tona dhe mënyra se si njerëzit e tjerë kanë ka reaguar ndaj nesh, sidomos në fëmijërinë e hershme.

 

Përdorimi ndryshe i nëndijes, për të krijuar një jetë të re.

SHKENCA ZBULON EKSPERIENCËN “SINTETIKE”.

Një tjetër zbulim, këtë herë në fushën e eksperimenteve dhe psikologjia klinike, na mundëson të përdorim “përjetimin” si një direktivë dhe metodë e kontrolluar e ndryshimit të imazhit të vetvetes.

E vërtetë, e vërtetë përvoja mund të jetë një mësues i vështirë dhe i pamëshirshëm.

Hidhe njeriu në ujë dhe përvoja mund ta mësojë atë për të notuar.

E njëjta përvojë mund të bëjë që një burrë tjetër të mbytet.

 

Ushtrime që do ti bëni vetë, për të përdorur mekanizmat e trurit tuaj.

Kryeni ushtrimet, edhe nëse ato ju duken jopraktike. Vazhdoni të luani rolin tuaj të ri, në të menduarit për veten në terma të rinj, edhe nëse ju duket vetja disi si hipokrit duke bërë këtë, dhe madje edhe nëse imazhi i ri i vetvetes ndihet paksa i pakëndshëm ose “i panatyrshëm”.

As nuk mund të provosh e as të përgënjeshtrosh me argumente intelektuale idetë dhe konceptet e përshkruara në këtë trajnim, ose thjesht duke folur për to. Por ju mund të përjetojnë përmirësim brenda tre javësh dhe ndonjëherë përmirësimi është i jashtëzakonshëm.

Keni nevojë për këshilla?

Kontaktoni me ne në viber, watsup:

Për shekuj është pranuar se "Asgjë nuk ka sukses si suksesi.”

Ushtria “bën burrë” nga shumë djem të rinj. Por atje nuk ka dyshim se përvoja e ushtrisë gjithashtu bën shumë psikoneurotikë.

Për shekuj është pranuar se “Asgjë nuk ka sukses si suksesi.” Ne mësojmë të funksionojmë me sukses duke përjetuar sukses. Kujtimet e sukseseve të kaluara veprojnë si të integruara “informacion i ruajtur” i cili na jep vetëbesim për të tashmen detyrë. Por si mundet një person të bazohet në kujtimet e së kaluarës përvoja të suksesshme kur ka përjetuar vetëm dështim?

Çfarë tha Behgjet Pacolli për Mimoza Thaqin dhe Iam Power: 
Mimoza eshte nje person i jashtezakonshem, dhe jam shume i sigurte se ne kete ndermarresi te perbashket do tia dalim, harmonia eshte progres ne veprim, nese e duam synimin qe e kemi do te arrijme suksesin, gjithnje kur takohemi me ta dalim me te mire, me te ditur dhe me te lumtur.

Unë e përkrah iniciativën e Mimoza Thaqit dhe klubin e saj Iam Power, dhe kur ata kanë seminare unë e ndjej energjinë pozitive kur jam në Swis Diamond.

Sepse gjithnjë jam pro së mirës dhe ju them Mos Bashkejetoni me te keqen, kjo bashkjetese ju pushton shumë, ju ben jo te natyrshem, jo te kendshem, liroheni prej te keqes.

Behgjet Pacolli 

Shqipëtari Më i Pasur në Botë 

Dëshmitë e Anëtarëve

“ Une nga trajnimi nje me nje mesova: ta dua veten ti vëzhgoj mendimet e mia ti vëzhgoj ndjenjat e mia te kam kujdes çka foli te besoj edhe ma shume ne zot por sidomos kam kuptuar nuk ka lumturi pa Dashuri pa kushte, pa Toleranc dhe Shkeputje”. Isha shume e lidhur me njerz dhe me kete bote dhe pritshmerit e mia ishin shume te medha, mesova ta shijoj momentin e kuptova sa me rendesi eshte energjia dhe koha ime te jam shume mirenjohese zotit dhe ty Mimoza

M.SH. Gjermani

Nga trajnimi një në një me Mimozën, mësova si të përballem me varësinë që vajza ime kishte nga narkotikët, disa trajner të tjerë më kërkuan gati një pasuri të tërë ta jepja për të shëruar vajzën time, dhe unë do ta bëja po të mos më kishte ndaluar Mimoza, ajo më tha ske nevojë të shpenzosh gjithë atë pasuri, unë do të ndihmoj.  Dhe vërtetë më ndihmoi, se si e bën nuk e kuptoj por energjia e saj depërtonte thellë në zemrën time që të kuptoj çdo gjë që krijoi rethanat e tilla. Edhe një jetë nuk do të më mjaftoj të kthej Mimozës atë që bëri për mua.

A.B. SHBA

Pershendetje  e dashur Mimoza  uroj Te jesh mir Bashke me familjen tende dua Te them Se Po merem me materialet e tua Dhe pas cdo audio Qe Po ndegjoj Dhe pas cdo video we Po shikoj Po me dhurojn nje emocione Qe Kurr ne jeten time Nuk I kisha ndjer dhe aq shum koh dua qe Te kem Vetem per te ndegjuar Audio Dhe per te shikuar video sepse Po me nxit per nje pun te pa ndalshme me veten  Po e ndjej veten shum Te motivuar shum dua ti ndegjoj cdo dit Dhe I kthej Dhe I rikthej audiot Dhe Videot qe Ti monitoroj  Dhe ti mjeshtroj te gjitha Mesimet e Tua Qe e ndjej Dhe jam plotesisht e vetedijshme Se do te ndryshojn jeten time pergjithmon Dhe I kam ne vetedijen time Te gjitha mesimet Qe kam pervetsuar Deri me Tani Qe Nga seminari Në shengjin 2022 duke filluar Nga historia e par Qe tregoi bashkeshorti juaj Avni Thaqi e cila ishte ….

Formulat Dhe Ilacet e sherimit I kemi Para syve Por nuk I perdorim 

Dhe mesazhin I dyt I Avni Thaqit ishte 

Kur dikush vjen Te na ndihmoj ne duhet te jemi mendje hapur 

Dhe me Te vertet Helikopteri I shpetimit tuaj esht Iam Power .

Do me then disa her vijne njerezit ne jeten ton qe Te na e ndryshojn teresisht jeten tone Dhe shum mir kete e mesova Kur ju e shpjeguat Se disa njerez vijne me nje vark Te vogel ,Disa vijne me nje Anije Te madhe , disa vijne me nje helikopter Dhe qellimi I te gjithve esht Te na shpetojne Pra ne mund ta krijojm vet fatin tone sepse Neve na është Dhene Liri Dhe Kreativitet per te shkuar pertej Te dhenes per te krijuar nje Grup Te Ri Mardheniesh Dhe per te krijuar nje Identitet gjithnji Te Ri Dhe te gjith mund ta bejm ate Gje Qe mesuam qe Te kemi nje Jete te Lumtur Te Suksesshme Dhe Paqesore ne nuk duhet ti lejojm te tjeter qe ta programojn jeten tone Ne mund te ndryshjme te gjithe Vetem me nje gjê Sepse Realiteti jone kontrollohet Nga ajo qe truri jone thote me mendimet e ushqejme vazhdimisht Si Tomas Edison e Zbuloi Llamben e Aladinit sepse Ai me shume kishte mendime Pozitive Dhe ne duhet te kemi me shum mendimet Pozotive 

Dhe e vetmja menyre per ti ikur Vuajtjeve eshte duke filluar Te mendojme Mendime Te Caktuara Vazhdimisht .Dhe Nese ate nje gje e bejme Pa pushim Vazhdimisht  pra duke e ber kete gjate mjaftueshem ,Kimia e trurit Tone do te bej ndryshimin e Perhershem Dhe Kjo Nuk eshte Teori Imagjinare Por Shkenc e Provuar Pra ne behemi Ajo qe ne mendojme ne pjesen me Te madhe Te Kohes Por jo te gjith e dijne Se cila eshte Ajo Gje e cila nese Implementohet do Te Ndryshonte Cdo Gje Per Te Mir pra Dhe Ajo Gje eshte MIRENJOHJA 

Cilesia e te qenit Mirenjohes eshte Gatishmeri per te treguar Vleresim Dhe per ti kthyet Miresine Atij per te cikun je Mirenjohes Dhe kjo Formul e Mirenjohjes Duhet perdorur  sa her te na kujtohet duhet ta kemi Jetik

Pra cfar Domethene Pushkatimi Mirenjohes Do Te thote we ne dueht Te jemi Falenderues per te gjithat te mirat e jetes sone per te Gjiitha Bekimet duhet ti Radhisim shpejt Pa Pushim  sepse Kjo Nuk i jep kohe trurit Te Gjykoj ate Qe Po bejm ose Te mendoj Se negativisht …

Sepse Truri jone eshte Sa nje femij 5 vjecar  Pra perseritja e Afirmimeve  Mirenjohese e Aktivizon Ligjin e Terheqjes per te Miren tone pra Dhe Kur ta bejme Kte Gjate Dhe mjaftueshem Jeta jone do Te filloj Te ndihet si nje Mrekulli

Pra Dhe gjeja e Dyte Qe duhet ta Bejm qe ta jetojm jeten Nga nje Gje Eshte Se sa here Qe ta Zejm veten Se Po mendojme mendim negativ duhet ta zevendesojm Ate me MIRENJOHJE….Ose ta perdorim metoden e Lastikut tek Dora …

Dhe te jemi Pjes e  Mastermendjes Se Transformimit Te menjehershem … Mimoza une jam shum Mirenjohese Qe I Mora keto trajnime Nga sistemi Iam Power Qe Drejtohet Nga Nji Mentore si Ty Nuk kam pare mentore me te Mir Se ty kam vite Qe flirtoj ne internet Dhe nuk jam pare me te sakt Dhe me Te mir Se ty. 

Une deklaroj Se Gjithmone do Te jem 

MIRENJOHESE e MENTORES TIME 

MiMOZA THAQIT

Do te jem Gjithmone e Hapur per te mesuar Dhe per te ndryshuar duke e pasur mundesine INTELEKUALE Per te Mesuar po ashtu kam Gatishmeri per te Ndyshuar Te Dua Mimoza Qofsh E Lumtur Dhe E BEKUAR GJITHMON

TRAJNERI PERSONAL 

KUR personi takohet me nje mentor, ai nuk e ndjen veten se është i sëmurë mendor, POR NDIHET SE KA PËRKRAH NJË PERSON I CILI NUK E KRITIKON, NUK E GJYKON, PËR FRIKËSIMET E TIJ, PËR TURPIN, PËR FAJSIMIN…POR THJESHTË E PRANON ASHTU SIÇ ËSHTË…

Ndoshta për herë të parë në jetën e tij personi përjeton pranimin si qenie njerëzore; ai “ndjen” se vetvetja ka një vlerë dhe dinjitet, dhe ai e pranon veten, dhe do të konceptojë “veten” e tij në terma të rinj.

Manifestoni mrekullitë!

Më lejoni të ju ndihmoj!

Unë nuk krijoj ndejkës, unë Krijoj Lider. Fuqia ime është e disajnuar të ju ndihmojë juve, me përulësinë e dashurisë që ndjej për ju!

Në këtë trajnim ju do të shtjelloni gjithë jetën tuaj brenda 1 viti, do ti ndryshoni perceptimet për veten dhe të tjerët, do të bëheni një njeri i lumtur sepse të gjithë plagët do të dini si ti shëroni, edhe ato më të fshehurat.

Por ju lutem mos e merrni këtë trajnim nëse doni vetëm të shikoni çfarë ka aty, sepse çfarë ka aty deri më sot e keni bërë dhe ja ku jeni përsëri…Ky trajnim kërkon të punoni me ushtrimet që do të ju jepen.

Unë punoj para syve të Zotit dhe plani që karakterizon jetën dhe misionin tim është regulli Kosmik- Drejtësia Absolute e Zotit.

Libri im

   Përshëndetje qënia më e avancuar e qytetërimit Tokësor- NJERI. Mirë se erdhe në këtë webfaqe, pikërisht në këtë kapitull të rikthimit të fuqisë tënde.

   Pas shumë përplasjeve me më të fuqishmen krijesë që kam mundur të njoh, pas përballjeve të njëpasnjëshme me këtë krijesë, me këtë krijim nga e cila nuk ndahem dot  dhe nga e cila nuk iki dot dhe që 24/7 është me mua, kjo krijesë që njëherë më thotë se ti mundesh…e më vonë më thotë ti je e çmendur, që një herë më thotë ti je e mirë e më vonë më thotë ti je e keqe, njëherë më thotë çdo gjë që ke bërë e ke bërë për të mirë e më vonë më thotë sa budallaçkë që je pse gabove deri në këtë pikë, kjo krijesë e cila jeton…por ku jeton… jeton në trupin tim… jeton në mendjen time… jeton në zemrën time…

Trajnimet dhe Çertifikatat, e përfituara nga Mimoza Thaqi në SHBA, Angli, Europë!