Basel-Mulhouse, Zvicër/ Francë- 24 deri 26 Shkurt, 2023 

"Zotërimi i Parave dhe Dashurisë"

Zvicër-Francë

Seminar për arritjen e suksesit financiar dhe lumturisë Familjare

"Pavarësia financiare dhe lumturia e marrëdhënieve: Zhbllokimi i çelësave për një jetë të përmbushur"

Mimoza Thaqi, CEO Iampower

Gjatë këtyre 3 ditëve të mrekullueshme ju do mësoni

Nëse keni rënë për tokë i shtrirë dhe keni ngelur mënjanë duke pritur momentin tuaj për t’u kapur nga dora që do të ju ndihmojê në JETË…

Nëse jeni duke pritur për formulën magjike apo çelësin e lumturisë suaj…

Nëse bëni të njëjtën gjë, në të njëjtën punë, me të njëjtët njerëz negativë, ditë pas dite…

"Jeta është për të qeshur,dashuruar dhe për të jetuar..." ~Ed Foreman

 • Gjeni lirinë financiare, gjithashtu rregulloni marëdhëniet bashkëshortore në Bassel të Zvicrës
 • Nëse ju pëlqen e qeshura, dashuria dhe drita…
  Nëse dëshironi të ndiheni të mbështetur për të përmbushur TË GJITHA ëndërrat, qëllimet dhe dëshirat tuaja…
 • Nëse dëshironi vetëm të knaqeni dhe të argëtoheni…
 • Nëse po pyesni se çfarë do të ndodhë në vitin 2023 në Bassel me datë 24/25/26 Shkurt
 • Mjaftoi koha e humbur duke e pyetur veten se çfarë të bësh. BËJE.BASHKOHU ME NE.

  Bashkoheni në ftesën e Shoqërisë së vetme, e para dhe e vetmja në gjithë shqiptarinë në Bassel Iam Power!

  Më 24/25/26 Shkurt 2023 nga ora: 14:00 Të Premten deri ora 20:00 Të Dielën.

Bashkohuni me familjen tuaj IamPower dhe ftoni një mik apo mikeshë të dëgjojë disa nga mësimet emocionuese të marrë një vështrim se pse ti e ke përmirësuar jetën tënde. Të të impresionohet nga përthithja e energjisë, që do të ndjeni ndërsa shkelni në sallën e takimit “Zotërimi i Parave dhe Dashurisë” në Bassel më 24/25/26 Shkurt  2023

Mos i humbisni ofertat speciale dhe tregoni Mikut/Mikeshës që do e merrni të jenë të gatshëm të pranojnë këtë mundësi të artë për anëtarësim!

Informacioni i takimit:

DATA: 24/25/26 Shkurt 2023

KOHA: 14:00 E Premte deri 20:00 E Diel

Numri telefonik i për informacion: +38976432315

Kodi i Veshjes: Dress for Succes.

KUPTONI CILA ËSHTË FUQIA PËRFUNDIMTARE

Ky nuk është një SEMINAR  mesatar i edukimit financiar. Është një strategji e ndërtuar në stilin e Mimoza Thaqit që do t’ju ndihmojë të vini në veprim një plan dhe të revolucionarizoni financat tuaja. A jeni gati për të marrë kontrollin e parave tuaja? Porosisni këtë Seminar tani.

Si do të ndiheshit nëse do të dinit në mendjen tuaj, në zemrën tuaj dhe në çdo thellësi të shpirtit tuaj se do të jeni Prosperues.

 • Ta dini me një bindje absolute të palëkundur se çfarëdo që të ndodh në ekonomi, në tregun  e stoqeve, se ju do të keni siguri financiare në pjesën tjetë të jetës suaj?

 • Të dini se ju do të posedoni pasuri e cila do të ju mundësojë juve jo vetëm të kujdeseni për nevojat e familjes por edhe të përfshiheni në gëzimin për ti ndihmuat të tjerët.

 • Nuk është vetëm çështje për paratë, por për gjendjen mendore. Kur ju jeni të palëkundur, ju keni një vetëbesim të qëndrueshëm edhe në mes të stuhisë.

Kurikulum

Në këtë sekcion mund të shihni plan programin e parashikuar për seminarin në Mulhouse dhe Bazel, Zvicër për datat 24-26 Shkurt 2023

*Pas datës 1 Shkurt 2023 –vetëm seminari 225€

| Për Jo anëtarët 300€

Çmimi i sotëm Për të Gjithë 150€

Me këtë çmim mund ta merrni nëse e paguani tani, Nga data 1 Shkurt Çmimi nuk do të ketë Zbritje.

Bleni Biletën Tani në Këtë Link

Paketa VIP: 250 Euro ( takime 1 në 1 me Mimoza ose Avni Thaqi)

Në çmim nuk janë të përfshira shëtitjet dhe hoteli.

"Jeta është për të qeshur,dashuruar dhe për të jetuar..." ~Ed Foreman

Adresa: Hotel Bristol 18 Avenue de Colmar 68100 MULHOUSE

Oferta që ne kemi për dhomat: 

 1. Dhoma single ( për 1 person)= 90 Euro nata me Mëngjesin buffet të përfshirë +Taksa e Qytetit 1.6 Euro dita për person.
 2.  Dhoma Double ( Per 2 Persona, 1 krevat) = 100 Euro nata me Mëngjesin buffet të përfshirë +Taksa e Qytetit 1.6 për person.
 3. Dhoma twin ( Për 2 Persona, 2 krevate) 105 Euro nata me Mëngjesin buffet të përfshirë +Taksa e Qytetit 1.6 për person.
 4. Dhoma triple ( Për 3 Persona, 3 krevate) 145 Euro nata me Mëngjesin buffet të përfshirë +Taksa e Qytetit 1.6  për person.

Këto janë çmimet aktuale, që ti përfitoni këto çmime duhet rezervimin ta bëni me kohë.

Ju lutem kontaktoni personin që ju informoi për seminarin. Ose na shkruani në viber/whatup +38975305999

24 Shkurt 2023 -13:00

Takimi i Grupës

në Recepcion të Hotelit ku mbahet Seminari
24 Shkurt , 14:00-20:00

Shëtitje-Në Mylhouse Francë

Historical Centre: when Mulhouse reveals its heritage and charms
25 Shkurt 11:00 -12:00

Fillon Seminari

Zotërimi i Parave dhe Dashurisë
25 Shkurt 12:30 -13:30

Seminar

•  Si të Dilni nga borxhi • Si të Fitoni menjëherë kontrollin e financave tuaja personale.
25 Shkurt 13:30-15:00

Pauzë Dreke

25 Shkurt 15:00-18:00

Seminar

• Si të Përmirësoni marrëdhënien tuaj me bashkëshortin dhe mos debatoni kurrë përsëri për paratë.
26 Shkurt 2023 -10:00

Takimi i Grupës

në Recepcion të Hotelit ku mbahet Seminari
26 Shkurt 2023 -11:00-21:00

Shëtitje në Old Town

Pjesa e Bazelit që shtrihet afërsisht midis lumit dhe portës së vjetër të qytetit në Spalentor nuk është e madhe, por mjaft atmosferike me rrugët e saj prej guri, kishat mesjetare, shtëpitë e vjetra të mirëmbajtura bukur dhe shatërvanët e pikturuar me shkëlqim. Por lëreni Bazelit të prezantojë një shatërvan tërësisht modern dhe të çuditshëm nga skulptori zviceran Jean Tinguely në mes të shtëpive historike madhështore.
26 Shkurt 2023 -14:00-21:00

Basler Münster (Basel Minster)

I vendosur në majë të pikës më të lartë në Münsterhügel (Minster Hill), Minster i Bazelit dallohet lehtësisht nga majat e tij të spikatura dhe pllakat e çatisë me modele të ndezura. Münsterplatz i gjerë, dikur vendi i një fortese romake, është një shesh elegant i shekullit të 18-të. E ndërtuar me gur ranor të kuq nga malet Vosges të Francës midis shekujve të nëntë dhe të 13-të, minsteri u rindërtua në stilin gotik pas një tërmeti në 1356.
26 Shkurt 2023 -14:00-21:00

Rathaus (Town Hall) and Marktplatz

Pika qendrore e qytetit të vjetër është Marktplatz, ku do të gjeni ende tregun shumëngjyrësh të përditshëm që shet prodhime vendase, lule dhe specialitete ushqimore. Dominon në sheshin e kuqe e ndezur Basel Rathaus, me fasadën e saj të lyer shumëngjyrëshe. Ndërtesa kryesore me arkadë është në stilin gotik të vonë Burgundian që daton nga 1504 deri në 1521; Krahu i ri në të majtë dhe kulla e lartë në të djathtë janë shtesa të shekullit të 19-të.

Basel-Mulhouse, Zvicër/ Francë- 24 deri 26 Shkurt, 2023 /

3 Ditë të mrekullueshme me Mimozën dhe Avniun në seminarin "Zotërimi i Parave dhe Dashurisë"

Basel njihet si kryeqyteti i Kulturës në Zvicër dhe Mulhouse është i famshëm për muzetë e tij, përkatësisht muzetë më të mëdhenj të automobilave dhe hekurudhave në botë.

Bazeli, i vendosur në lumin Rhine, është qyteti i tretë më i madh i Zvicrës dhe, pjesërisht për shkak të afërsisë me Francën dhe Gjermaninë, ka një ndjenjë të fortë të identitetit të tij. Ju do ta shihni këtë në adhurimin e qytetit për të gjitha gjërat e artit dhe në festivalin e tij shumëngjyrësh e të vrullshëm vjetor Fasnacht që duhet parë. Ka shumë arsyet pse të gjithë duhet ta vizitojnë qytetin të paktën një herë.

Mulhouse, i përmendur për herë të parë në shekullin e 9-të, u bë një qytet i lirë perandorak në 1308. Ai hyri në aleanca mbrojtëse me zviceranët në shekullin e 16-të. Në 1798 u bashkua me Republikën Franceze. Ajo kaloi në Gjermani pas Luftës Franko-Gjermane (1871) dhe u ribashkua në Francë në 1918. Ndërtesa e saj më e rëndësishme e lashtë është Hôtel de Ville (bashkia e qytetit) e shekullit të 16-të, e mbuluar me piktura murale. Një riprodhim i Klapperstein, guri i thashethemeve të këqij, varet në fasadën jugperëndimore; Klapperstein origjinal, tani në muzeun historik, është një gur që peshon më shumë se 25 paund (12 kg), i cili u var në qafën e njerëzve keqdashës në ditët e panairit, një praktikë që vazhdoi deri në vitin 1781. Kisha protestante e shekullit të 19-të Saint-Étienne ka dritaret e saj origjinale të shekullit të 14-të me xham me njolla. Kapela e Shën Gjonit e restauruar e shekullit të 13-të, e ndërtuar nga Kalorësit e Maltës, ka piktura të dukshme në mur.

 

Ndiqni ku shkojnë paratë, Kontrolloni ato dhe Tërhiqni nga vetja!

Pjesa e Bazelit që shtrihet afërsisht midis lumit dhe portës së vjetër të qytetit në Spalentor nuk është e madhe, por mjaft atmosferike me rrugët e saj prej guri, kishat mesjetare, shtëpitë e vjetra të mirëmbajtura bukur dhe shatërvanët e pikturuar me shkëlqim. Por lëreni Bazelit të prezantojë një shatërvan tërësisht modern dhe të çuditshëm nga skulptori zviceran Jean Tinguely në mes të shtëpive historike madhështore.

Dobësoni fuqinë e borxhit!

Jo vetëm që zotërimi i parave ju mëson se si të kontrolloni shpenzimet, ju mëson se si të eliminoni borxhin tuaj. Shumë e mirë
të jetë e vërtetë? Me qasjen “Dobësoni fuqinë e borxhit”, Zotërimi i Parave
do t’ju tregojë se si të hiqni qafe borxhin, përfshirë hipotekën tuaj,
në vetëm nëntë vjet.

Nëse besoni se llogaritari juaj kujdeset për taksat tuaja, ju do të paguani më shumë për qeverinë se sa kërkon ajo!

 

Organizoni Pasurinë tuaj

Me sistemin e zotërimit të parave,
sa herë që shpenzoni një monedhë, ju e dini saktësisht se çfarë keni
shpenzuar, ku e keni shpenzuar dhe sa kan mbetur për të shpenzuar për pjesën tjetër të muajit. Nuk është një sistem që të kthen në të kaluarën – kjo ju ndihmon të gjurmoni menjëherë se çfarë
keni shpenzuar dhe ju jep informacion për jetën tuaj kur
ju duhet.

 

Mjeshtroni Paratë me 11 principet që do të mësoni në këtë seminar.

Janë të thjeshta, të kuptueshme dhe të sqaruara nga përvoja e ekspertëve tanë. 

Dhe mjeshtëria e parave madje do t’ju tregojë si të gjeni një shumë të konsiderueshme parash në atë që ju tani mendoni se është vështirë

SI TË GJENI SIGURI NË KOHËRAT JO TË SIGURTA?

 • Cili eshte çmimi i endrave tuaja? Bëjë lojën të fitueshme
 • Ju nuk mund të menaxhoni shëndetin tuaj nëse nuk e matni dot. E njëjta gjë vlen edhe për financat tuaja.
 • E ardhmja është më e ndritshme nga sa mendoni 
 • Pse shumica e njerëzve ndjekin pasurinë? Kjo është për shkak se ata janë pas një cilësie më të mirë të jetës.
 • Dhe një gjë që di përtej asnjë dyshimi është se
  çdokush mund të përballet me një sot të vështirë nëse ai ose ajo ndihet i sigurt se nesër ka premtim më të madh.
 • Dhe në aspektin financiar, e dini se çfarë është me të vërtetë e mrekullueshme? Kostoja e teknologjisë po zvogëlohet ndërsa kapaciteti i saj po zgjerohet gjeometrikisht!
 • Çfarë do të thotë kjo për ju? Do të thotë që edhe nëse filloni të ndërtoni pasuri vonë në jetë, ka të ngjarë të keni ende një cilësi jete të shkëlqyer në të ardhmjen, edhe për më pak para se sa mund të mendoni.
 • Gjithashtu, të mësuarit rreth këtyre tendencave në teknologji mund t’ju zgjojë disa nga mundësitë më të mëdha investimi të jetës suaj. 
 • Njeriu mesatar sot tashmë ka opsione në të cilat faraoni më i pasur i Egjiptit nuk e kishte ëndërruar kurrë. Imagjinoni çfarë do të kishte dhënë për të qenë në gjendje të fluturon në qiell në një karrige ose në një shtrat në një pjesë tjetër të botës në pak
  orë, në vend të muajve duke luftuar oqeanet?
 • Tani mund ta bëni këtë të udhëtoni në Milano, të shëtisni këtë qytet pasurie dhe të qëndroni në hotel luxoz, ku do të mësoni gjithashtu sekretet për të bërë para dhe të mos ngushtoni veten sa doni të merrni pjesë në këtë seminar dhe nuk ia lejoni dot vetes.
 • Pikërisht nëse fiinansat janë shkaku që ju nuk e lejoni veten të jeni me ne- JU I PARI DUHET TË ULENI NË ULËSET E PARA TË SEMINARIT. Sepse do të merrni vendimin më të rëndësishëm në JETË. Të Çliroheni nga presionet financiare përgjithmon.

Bashkohuni në këtë seminar dhe merrni një shans për të na takuar dhe bashkuar me klubin tonë..

Testoe veten

Paratë janë emocionale, jo matematikore.
Në seminaret dhe seancat tona të stërvitjes, ne u kërkojmë njerëzve t’u përgjigjen pyetjeve të mëposhtme të kërkimit. Merrni një moment për të shënuar vetë përgjigjet:

1. Sa shpesh debatoni me bashkëshortin tuaj për paratë?
a) Rrallë
b) Çdo Javë
c) Çdo Muaj
2. A e dini saktësisht se sa para keni shpenzuar në javën e fundit? Për çfarë saktësisht e keni shpenzuar?
_________________________________________________
_________________________________________________
_________________________________________________
3. Sa para kurseni çdo muaj?
a) asnjë
b) 1 për qind e të ardhurave bruto
c) 6 për qind ose më shumë
4. Sa përqind e të ardhurave tuaja shkojnë për shlyerjen e borxhit?
a) Më shumë se 50 për qind
b) Më pak se 30 për qind
c) Më pak se 20 për qind
d) Nuk keni borxh
5. Sa përqind e të ardhurave tuaja shkon për të paguar të gjitha taksat që 
kërkohen nga ju?
a) Rreth 10 për qind
b) Rreth 20 për qind
c) Rreth 30 për qind
d) Më shumë se 40 për qind
e) Nuk e kam idenë
Shumica e përgjigjeve që japin klientët tanë janë befasuese:
• “Ne debatojmë çdo ditë për paratë; është gjithmonë një problem.”
• “Nuk mund t’ju tregoja çdo artikull të vetëm që bleva javën e kaluar. dua të them duket tmerrësisht e lodhshme, a nuk mendoni?”
• “Ne kemi më shumë se 15,000 Euro borxh në kartën e kreditit.”
• “Sot të gjithë blejnë me kredi; askush nuk mund të mbijetojë pa shkuar
në borxh.”
• “Unë kurrë nuk vendos asgjë në kursime; Si mund të? Unë mezi kam
mjaftueshëm për të paguar faturat dhe të gjitha taksat e mia.”

BONUS: Trajnimi 10 Javor:
Çlirohuni nga Problemet me Paratë Përgjithmon- nga 350 Euro
Plotësisht falas.

KUSH DUHET TË MERR KËTË TRAJNIM?

 • Pavarësisht nëse jeni aktualisht beqar, në një lidhje afatgjatë, i martuar ose i divorcuar së fundmi, keni fuqinë për të ndërtuar një marrëdhënie të shëndetshme, të lulëzuar dhe argëtuese që zgjat një jetë të tërë.

 • Ju jeni me një person special dhe doni që kjo lidhje të ritet në dashurl.

 • Ju jeni në një lidhje serioze dhe po përballeni me disa sfida, apo vështirësi.

 • Ju jeni në martesë dhe jeni i devotshëm por doni një lidhje më të fortë dhe më pasionante.

NËSE NJËRA NGA KËTO ISHTE ME PËRGJIGJE PO, JU E GJETËT ZGJIDHJEN E GJITHË SFIDAVE TUAJA!

1. Kuptimin e Dallimeve të Botës Femërore dhe Mashkullore

2. Si të fitoni gjithçka që doni në Marrëdhëniet “Mashkull-Femër”

3. Si ti tejkaloni sfidat lehtë dhe me qetësi kur çdo gjë duket se po merr fund.

4. Si të silleni me fëmijët dhe si të krijoni një ambient pozitiv për ritjen e tyre.

 

ÇDO SUKSES I MADH FILLESËN E KA NË FAMILJE!
NISJA ËSHTË ATY, 
Asgjë e madhe nuk ka vlerë nëse në familje ka çdo ditë disballancim dhe ofendime!
Ne këtë e kemi kaluar dhe këtë mund të jua mësojmë juve!
Po kush jemi ne dhe pse i kemi dhënë të drejtën vetes të ju ligjërojmë për këtë çështje?
Mimoza dhe Avniu

Këtu mund të shkruani vetëm qytetin ku jetoni