Current Status
Not Enrolled
Price
37
Get Started
or
Kursi
Materials
Webinar i mbajtur në Zoom

Ndiqni webinarin Online

Të gjitha zgjidhjet i keni jo vetëm në maje të gishtave, po edhe në rehatinë e shtëpisë juaj.

 • Kam ankth dhe sdi si te dal nga kjo gjendje.
 • Vuaj nga depresioni, si mund te me ndihmoni.
 • Kam probleme me kujtesen, kam degjuar qe ju keni ndihmuar shume njerez, si mund te me ndihmoni dhe mua.
 • Jam duke kaluar nje periudhe te veshtire pasi, nuk mundem do te shkeputem nga e kaluara.
 • Kam shume te veshtire te fal personat qe me kane bere keq.
 • Kam mendime negative dhe mosfokusim ne jeten time, si te dal nga kjo situate.
 • Si mund te meditoj ne formen e duhur, pa e demtuar trurin.
 • Dua te jetoj ne tani, si mund te fokusohem.
 • Si te perballem me realitetin qe jam cdo dite dhe me njerezit qe vetem flasin negativisht
 • Te ju tregojme hap pas hapi cdo detaj lidhur me lirimin nga pengesat, barrierat, ndjenjat e ndryshme qe jeni duke perjetuar, mendimet negative, etj…
 • Te shkojme sebashku ne rrugen per hapjen e zemres, ne menyre qe dashuria te zgjohet tek ju.
 • Ky kurs eshte ndertuar mbi bazen e asaj, se cfare shoqeria jone eshte duke kaluar dhe perjetuar. Deshmi te shume personave te cilet, perpos gjithckaje kane ngecur ne udhekryq dhe sdijne se cilin drejtim duhet ta marrin.
 • Njerez te cilet vuajne nga ndjenja e : vetevlersimit te ulet, fajit, mospranimit te vetes, egoizmit te tepruar, xhelozise, urrejtjes ndaj vetes dhe te tjereve.

Java e pare: Dori Taci- Frymemarrja.

 1.  Frymemarrja cfare eshte si koncept.
 2.  Roli i frymemarrjes ne mendje, turp dhe shpirt.
 3.  Sa ndikon frymemarrja ne sistemin tone vaskular.
 4.  Frymemarrja ne menyre te pavetedijshme.
 5.  Ushtrime frymemarrje dhe te qenit te vetedijshem ne tani.

Java e dyte: Erisa Bujari- Tapping

 1.  Cfare eshte teknika Tapping.
 2.  Cili eshte themeluesi i pare i kesaj teknike.
 3.  Cila ishte arsyeja e krijimit te kesaj teknike.
 4.  Si ndikon Tapping ne trupin dhe lirimin e bllokimeve tona.
 5.  Mesimi i teknikes me hapa dhe aplikimi i saj.

Java e trete: Nertila Zaranjaku- Meditimi dhe Afirmimet

 1.  Cfare eshte Meditimi dhe Afirmimet.
 2.  Si ndikon meditimi dhe afirmimet tek ne.
 3.  Pse shume e aplikojne meditimin ne menyre te pavetedijshme.
 4.  Cili eshte roli i meditimit dhe afirmimeve ne lirimin tone.
 5.  Séance meditimi.

Java e katert: Marsida Toptani- Ankthi

 1.  Cfare eshte Ankthi si koncept.
 2.  Cilat jane simptomat e nje crregullimi ankthi.
 3.  Cili eshte dallimi mes Ankthit dhe Depresionit.
 4.  Si ndikon Ankthi ne jeten tone.
 5.  Shermi nga Ankthi me vetem 9 hapa

Java e peste: Mimoza Thaqi- Hape zemren dhe clirohu pergjithmone.

 1.  Si te hapim zemren.
 2.  Si te lirohemi nga “ burgu mendor”.
 3.  Rruga e nje shpirti per te perjetuar liri.
 4.  Dashuria eshte celsi.
 5.  Teknika per hapje te zemres dhe perjetim te fuqishem te dashurise.

Java e gjashtë :Avni Thaqi- Sekretet e nje jete te suksesshme.

 1.  Cfare do te thote nje jete e suksesshme.
 2. Cilat jane sekretet e nje jete te kompletuar.
 3. Pse shume nuk arrijne ta bejne dot dallimin midis jetes se suksesshme dhe jetes se pasuksesshme.
 4. Teknika dhe ushtrimet qe nuk duhen neglizhuar per te arritur tek jeta qe ne duam te kemi.
 5. Sa eshte intervali kohor per te arritur jeten e suksesshme.

 

Webinari  është realizuar në Zoom dhe çdo seancë trajnimi ka zgjatur së paku 1 orë e gjysë. Trajnimi u mbajt çdo të Enjte.

Trajnimi momentalisht kushton 37€ dhe të njejtin mund ta bleni pasi të keni shtypur butonin “Rezervo”.

Kuptoni më shumë për temat

Dori Taçi - Frymëmarrja

Frymëmarrja e thellë është një nga mënyrat më të mira për të ulur stresin në trup. Kjo ndodh sepse kur merrni frymë thellë, ajo dërgon një mesazh në trurin tuaj për t'u qetësuar dhe për t'u çlodhur. 

Erisa Bujari - Tapping

Tapping ju ndihmon të aksesoni energjinë e trupit tuaj dhe të dërgoni sinjale në pjesën e trurit që kontrollon stresin.

Ney Zara - Meditimi dhe Afirmimet

Meditimi dhe afirmimet janë teknika që përdoren për të riprogramuar mendimet ankthioze dhe vetëshkatërruese.

Marsida Toptani - Ankthi                   

Ankthi është një ndjenjë frike dhe shqetësimi. Mund t'ju bëjë të djersiteni, të ndiheni të shqetësuar dhe të tensionuar. Mund të jetë një reagim normal ndaj stresit. Por kur ankthi të kaplon shumicën e kohës, ka mënyra se si mund ta tejkalosh.

Mimoza Thaqi - Hape zemrën dhe çlirohu përgjithmonë

A je i mvarur nga mendimet negative? I bllokuar në "burgun tënd mendor" negativ? Si ndodh kjo? Ka tre shkaqe kryesore: familja ku je rritur; miqtë/bashkëpunëtorët tuaj të biznesit; dhe ndoshta më toksiku nga të gjitha, mediat, veçanërisht lajmet në TV.

Avni Thaqi- Sekretet e një jete të suksesshme

Sekretet mbeten sekrete! Ndiqni webinarin për të mësuar më shumë.

Ndiqni webinarin Online

Të gjitha zgjidhjet i keni jo vetëm në maje të gishtave, po edhe në rehatinë e shtëpisë juaj.

Ju lutemi zgjidhni kursin për të cilin doni të aplikoni