Current Status
Not Enrolled
Price
100
Get Started
or
Kursi
Materials
Seminar i mbajtur në Tiranë - Shkurt 2022

Ndiq Seminarin Online

A jeni të gatshëm të ndryshoni pikpamjen tuaj për këtë botë?

Apliko për këtë eksperiencë HD tani!

 1. Vlerësimi i fuqisë suaj
 2. Bëhu 1 me dashurinë
 3. Përjetimi i dashurisë së Zotit në sekonda
 4. Si të qëndrojmë në paqë në situatat më të vështira jetësore
 5. Si të keni marrëdhënie të dashura me bashkëshortin, të fejuarin apo familjarët
 6. Falja dhe Liria
 7. Kriza e energjisë trupore
 8. Placebo efekti dhe fuqia e besimit
 9. Çfarë është Përndritja dhe cila është rruga deri te ajo
 1. Dera e Burgut (4 minuta)
 2. Përndritja e Mendjes dhe Trupit (57 minuta)
 3. Takimi me dashurinë që ti je (36 minuta)
 • Për të gjithë ata që duan të mësojnë më shumë për zgjimin shpirtëror dhe synimin e shpirtit

✔Të shëroni mendjen, trupin dhe shpirtin

✔Të hapni zemrën për dashuri pa kushte

✔Të arrini potencialin tuaj maksimal dhe të jetoni jetën e ëndrrave

✔Të vetëdisoheni për besimet toksike të mëparshme dhe të leni ato të shkojnë

✔Të gjeni misionin tuaj në këtë botë dhe të filloni ta jetoni atë

✔Të zgjoni shpirtin tuaj dhe ti ndjekni me lehtësi simptomat se jeni duke u zgjuar

 

Tani mundeni të ndiqni seminarin online HD.

Lista e çmimeve

 • Për antarët në I am Power- 60€ 
 • Për jo-antarë në I am Power- 100€

Kuptoni më shumë për temat

Vlerësimi i fuqisë suaj

Ti mundesh të jesh, të kesh dhe bëhesh kushdo dhe çfarëdo dëshiron. Kjo arrihet, kur ti njehh fuqinë tënde dhe e vlerëson veten për atë që ke në zotërim.

Bëhu 1 me dashurinë

Dashuria ëshë ilaçi që shëron shpirtin, trupin dhe mendjen, kur mësohet saktë, se si të vihet në përdorim. Bëhu një me dashurinë dhe shëroje veten!

Përjetimi i Dashurissë së Zotit në sekonda

Një nga gjërat më të jashtëzakonshme që ne duhet të dimë, është se, Zoti që krijoi Universin na do. Për të kuptuar më mirë peshën e saj, duhet të njohim kuptimin e dashurisë dhe ta përjetojmë atë.

Si të qëndrojmë në paqë me situatat më të vështira jetësore

Është koha për të marrë një qëndrim, për të mësuar si të qëndrojmë në paqë me gjërat e vështira në jetë. Shpesh, e gjejmë veten ballë përballë me rrethana të vështira. Por, SEKRETIN për administrimin dhe gjetjen e mënyrave për të qëndruar të qetë dhe paqësorë, do ta mësojmë në këtë seminar.

Si të keni marrëdhënie të dashura me bashkëshortin, të fejuarin, apo familjarët

Jeta është shumë më e lehtë kur ke një familje, bashkëshort, të fejuar, fëmijë, mbështetës që rrinë me ty gjatë gjithë kohës. Familja është e rëndësishme, sepse rritja jonë mendore, miëqënia dhe stabiliteti varen nga ajo.

Falja dhe Liria

Të kuptosh se duhet të falësh është vetëm fillimi i procesit të lirisë. Të falësh edhe gjërat më të këqija që janë brenda teje, nuk është e pamundur. Ju mund të gjeni lirinë nga e kaluara dhe paqen, duke mësuar të falni vërtetë nga Zemra.

Kriza e energjisë trupore

Qeniet njerëzore nuk janë të destinuara të funksjonojnë si kompjutera, me shpejtësi të lartë, vazhdimisht dhe për periudha të gjata. Ne jemi krijuar fiziologjikisht, për të pulsuar, për të lëvizur në mënyrë ritmike, midis shpenzimit dhe rinovimit të energjisë.

Efekti Placebo dhe fuqia e besimit

Mendja juaj mund të jetë një mjet i fuqishëm shërues, kur ju jepet mundësia. Efekti placebo është mëshumë se të menduarit pozitiv. Ai është besimi se një trajtim ose proçedurë do të funksjonojë. Pra, ka të bëjë me krijimin e një lidhjeje më të fortë midis trurit dhe trupit dhe si ata punojnë së bashku.

Ndiq Seminarin Online

A jeni të gatshëm të ndryshoni pikpamjen tuaj për këtë botë?

Apliko për këtë eksperiencë HD tani!

 

CFARE NDODHI NE "JOURNEY TO THE SOUL"?! MAHNITJA VAZHDON ENDE...

 

Pershendetje shpirt i bukur! Uroj shume qe ky shkrim te te gjej mrekullueshem ashtu sic zemra jote eshte.

Dua te jesh mire sepse ajo qe do te ndaj me ty tani do te te beje akoma me shume te ndihesh mire, i lumtur dhe do te qartesoje akoma me shume mendimet e tua te ketij momenti.

Me dt. 26 dhe 27 Shkurt 2022 u mbajt ne Tirane seminari "Journey to the Soul" nga Iam Power Academy. Ky seminar ishte i nje niveli tjeter. I nje niveli qe per here te pare realizohet ne Shqiperi dhe qe pervec organizimit te shkelqyer kemi te bejme me nje event jeteshnderrues. Kemi te bejme me nje event qe ne menyre te plote ben transformimin e energjise duke na hapur shume rruge te reja te suksesit qe me heret nuk i kishim identifikuar!

Por mua qe ne fillim me ka lindur pyetja se: Pse kjo teme e seminarit? Pse "Rrugetim deri tek Shpirti"? Dhe ajo qe kam marre si pergjigje ka qene dicka qe me ka futur ne mendime dhe vertete mendoj se ky event erdhi ne kohen e duhur, ne vendin e duhur dhe ne momentin e duhur te kohes ne histori! Seminari u mbajt nga trajneret e mrekullive Mimoza dhe Avni Thaqi dhe ajo qe ata ndane me ne ishte dicka e mahnitshme!

Ishte ky momenti i duhur per kete seminar sepse eshte koha e duhur qe secili nga ne te kthehet nga vetja e tij, nga mrekullia qe ai eshte, nga shpirti i tij. Sepse aty secili nga ne gjen paqen te cilen duket se e kemi te luhatur keto kohe, gjen mbrojtjen dhe sigurine per te cilen kemi kaq shume nevoje, gjen pasurine e palimituar per te cilen deri me sot kemi enderruar por seriozisht ka ardhur koha ta shohim dhe ta konkretizojme nga brenda vetes.

Por cfare mesuan pjesemarresit nga ky event?

Gjithcka ishte ne dispozicion qe secili shpirt i bukur prezent, fizik ose online, te mesonte keto mrekulli qe po i citoj me poshte:

Se si te shëroje mendjen, trupin dhe shpirtin

Se si te hapin zemrën për dashuri pa kushte

Se si te arrijne potencialin e tyre maksimal dhe të jetojne jetën e ëndrrave

Se si te vetëdisohen për besimet toksike të mëparshme dhe të leni ato të shkojnë

Se si te gjejne misionin e tyre në këtë botë dhe të fillojne ta jetojne atë

Se si te zgjojne shpirtin e tyre dhe te ndjekin me lehtësi simptomat qe jane duke u zgjuar.

Kam pare me syte e mi dhe degjuar me veshet e mi, ashtu si te gjithe pjesemarresit, rrefime, histori dhe mesime qe kurre me pare nuk i kisha pare dhe degjuar! Jam mahnitur nga historia e jetes se Mimozes dhe Avniut dhe forma se si ata te dy i kane superuar disa situata ne jete. Edhe pse une jam prej kohesh pjese e bordit ne Iam Power, serish kishte mahnitje ne zemren dhe mendjen time teksa i degjoja dhe mesoja prej tyre!

Ne nuk jemi aq inteligjent sa mendojme, kemi nevoje cdo here te mesojme. Ashtu sic 3 here ne dite ushqejme trupin fizik, ashtu e madje edhe me shume duhet te ushqejme edhe "trupin tone" mendor dhe shpirteror. Dhe pjesemarrja ne keto seminare eshte ushqimi me i mire dhe qe zgjat jeten!

Te tjera momente magjike qe secili nga ne pati mundesine te perjetonte ishin edhe meditimet e ndryshme, ne momente te ndryshme. Te tilla meditime asnjehere me pare nuk jane mbajtur ne Shqiperi. Nje nivel i tille meditimi ku cdo person e ndjeu plotesisht dashurine e Zotit per te, secili nga ne u rikarikua me energji te fuqishme jetesore, ku patem mundesine te marrim shume shume dashuri ne qeniet tona!

 

Nje tjeter pjese e rendesishme e eventit ishin edhe mesimet e zotit Avni. Te ketij lideri sypatrembur qe me figuren e tij eshte shembulli i persosur per te gjithe ne!

Nje njeri madheshtor, trim dhe me nje paqe te brendshme per tu admiruar, me nje komunikim te jashtezakonshem, Avniu transmetoi tek pjesemarresit mesime perle ne lidhje me marredheniet familjare dhe burre-grua, ne lidhje me ate qe te gjithe ne pyesim: si te qendrojme ne paqe ne momente te veshtira! Avniu eshte nje bekim per kedo qe meson prej tij!

 

Ne kete event, nje mundesi tjeter e shkelqyer qe u dha per secilin ishte edhe vitrina e librit. Secili liber ishte me 30% zbritje dhe mund te them se pjesemarresit e shfrytezuan perfekt kete mundesi! Por jo vetem kaq, kishim edhe disa persona te cilet perfituan falas libra dhe Nivele ne Iam Power!

 

Ajo per te cilen jam edhe me e lumtur eshte se Mimoza dhe Avniu, pervec femijeve te tyre, kane rritur ne dije dhe model edhe skuadren Iam Power, bordin drejtues!

Nje event i shkelqyer sdo te ishte e mundur pa harmonine, organizimin, perkushtimin dhe dashurine e secilit anetar te bordit. Keshtu falenderoj me gjithe zemer Yllzen, Andin, Frrokun, Marsiden, Nertilen, Hajrien, Dorinen(anetare ne Iam Power qe na ka ndihmuar shume) dhe sigurisht falenderoj edhe veten! Falenderoj veten sepse realisht qetesia dhe paqja qe me ka karakterizuar kesaj here ka qene e mahnitshme dhe mendoj se ky event shenon ne kohe edhe ate qe une prej kohesh e kerkoj ne brendesine time, paqen e brendshme!

Per te gjithe ju qe per nje arsye ose tjeter nuk patet mundesi te ishit ne kete event, mos harroni te na shkruani dhe tju informojme me te gjitha detajet e nevojshme!

 

Shikoni cfare thone pjesemarresit per Iam Power dhe kete event unik, ne videon me poshte:

 
 
 
 

Gjithashtu ju kujtoj qe te na bashkoheni ne grupin tone ne telegram ku cdo dite kemi njoftime, motivime, lajme pozitive dhe mesime te mrekullueshme nga Mimoza dhe skuadra Iam Power. Ne butonin blu me poshte gjeni grupin ku mund te anetaresohesh: